Produkt dnia
Promocje
Wózek wielofunkcyjny Espiro Enzo Evo
Wózek wielofunkcyjny Espiro Enzo Evo
1 299,00 zł 1 049,00 zł
szt.
Fotelik  samochodowy Cybex Juno-Fix 9-18kg
Fotelik samochodowy Cybex Juno-Fix 9-18kg
649,00 zł 569,00 zł
szt.
Wózek wielofunkcyjny Baby Design Lupo Comfort 2017
Wózek wielofunkcyjny Baby Design Lupo Comfort 2017
1 749,00 zł 1 099,00 zł
szt.
Fotelik  samochodowy Chicco Oasys 1 ISOFIX 9-18kg
Fotelik samochodowy Chicco Oasys 1 ISOFIX 9-18kg
850,00 zł 650,00 zł
szt.
Wózek spacerowy Joie Mytrax  Foggy Gray
Wózek spacerowy Joie Mytrax Foggy Gray
1 249,00 zł 1 199,00 zł
szt.
Fotelik samochodowy Concord Ultimax.2  0-18kg
Fotelik samochodowy Concord Ultimax.2 0-18kg
1 190,00 zł 1 090,00 zł
szt.
Fotelik samochodowy Joie i-Gemm Signature Noir 0-13kg
Fotelik samochodowy Joie i-Gemm Signature Noir 0-13kg
749,00 zł 499,00 zł
szt.
Wózek spacerowy Muuvo Flex Deep Forest Green
Wózek spacerowy Muuvo Flex Deep Forest Green
1 299,00 zł 1 099,00 zł
szt.
Wózek spacerowy Joie Mytrax Flex Signature Noir
Wózek spacerowy Joie Mytrax Flex Signature Noir
1 549,00 zł 1 499,00 zł
szt.
Wózek spacerowy Inglesina Espresso
Wózek spacerowy Inglesina Espresso
1 129,00 zł 729,00 zł
szt.
Wózek spacerowy Joie Mytrax + Gondola + Fotelik (3w1) *
Wózek spacerowy Joie Mytrax + Gondola + Fotelik (3w1) *
2 120,00 zł 2 058,00 zł
szt.
Zakup fotelika dla dziecka
Zakup fotelika dla dziecka

Fotelik dla dziecka

Zmotoryzowani rodzice małego dziecka muszą pomyśleć nie tylko o zakupie wózka dziecięcego, ale również fotelika samochodowego. W pierwszą podróż we foteliku dziecko wyrusza zwykle tuż po tym, jak zostanie wypisane ze szpitala. O zakupie fotelika warto zatem pomyśleć jeszcze przed narodzinami.

Pierwszy fotelik dla dziecka

Pierwszy fotelik (kategoria 0-13 kg) wystarcza zwykle do momentu, gdy dziecko kończy pierwszy rok życia. Oczywiście zdarzają się dzieci, które w wieku 10 miesięcy są już na tyle duże i ciężkie, że powinny podróżować w foteliku przeznaczonym dla dzieci ciut starszych, a także maluchy półtoraroczne, które są na tyle drobne, że wciąż z powodzeniem mogą korzystać z fotelika dla najmłodszych.

Pierwszy fotelik dla dziecka montowany jest tyłem do kierunku jazdy, zwykle na tylnej kanapie. Warto wybierać foteliki wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa (z pasem biodrowym), co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa dziecka. Konieczne jest również sprawdzenie głębokości fotelika – zbyt głęboki będzie wymuszał pozycję siedzącą, co w przypadku noworodków i niemowląt, które nie próbują jeszcze samodzielnie siadać, zdecydowanie nie jest wskazane. Taki fotelik może jednak posiadać wkładkę noworodkową, którą po kilku miesiącach można usunąć. Wyjątkowo miękką wkładkę zapamiętującą kształt dziecka posiada m.in. model Avionaut Kite+.

Wymiana fotelika na większy

Oczywistym wydaje się, że fotelik należy wymienić na większy w momencie, gdy dziecko osiąga wagę 13 kg. Nie zawsze jest to jednak takie proste. To prawda, że pierwszy fotelik jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała do 13 kg, ale nawet lżejsze dziecko może być za duże, by korzystać z fotelików z tej kategorii. Istotny jest tutaj przede wszystkim wzrost. Jeżeli głowa dziecka wystaje ponad górną krawędź oparcia fotelika, produkt jest już za mały. Obowiązkowo fotelik wymieniamy na większy również wtedy, gdy pasy nie dają się poprawnie zapiąć, dziecko nie może się wyprostować ani swobodnie poruszyć. 

O czym pamiętać wybierając fotelik dla dziecka?

W przypadku wszystkich fotelików, nie tylko tych dla najmłodszych dzieci, należy zwracać uwagę na wyniki testów zderzeniowych. To one dają jasną informację na temat bezpieczeństwa produktu, a właściwie umieszczonego w nim dziecka. Testy zderzeniowe przeprowadzane są przez niezależne organizacje, które oceniają foteliki samochodowe w skali od 1 do 5. Fotelik oceniony na 5 można uznać za najbezpieczniejszy dla naszego dziecka.

Kolejną kwestią jest zdejmowana tapicerka. Dlaczego to takie ważne? Małe dzieci dość mocno się pocą, a jeśli odbywają we foteliku długą podróż, z pewnością także jedzą i piją. Ryzyko pobrudzenia fotelika jest tutaj spore. Poza tym maluchom zdarzają się tzw. wpadki, niekiedy pielucha nie trzyma zbyt dobrze, innym razem dziecko jest w trakcie treningu czystości i nie zawsze zdąży zakomunikować potrzebę.

Sam fotelik nie powinien być zbyt ciężki, zwłaszcza gdy często mamy potrzebę przenoszenia go z auta do auta. Montaż także nie powinien sprawiać większych trudności – zwykle z boku fotelika, najczęściej pod tapicerką, znajduje się instrukcja obsługi z podpowiedziami, które ułatwią całą operację.

Warto również zwrócić uwagę, czy w interesującym nas zestawie znajdują się akcesoria dodatkowe do fotelika. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci, a więc fotelików z kategorii 0-13 kg. Dobrze, jeśli w zestawie znajduje się duża budka z dodatkowym daszkiem chroniącym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz przykrycie na nóżki. Większość oferowanych przez nas modeli została wyposażona w te akcesoria (zobacz model Baby Design Leo).

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl